Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
wtorek, 26 stycznia 2010
sobota, 23 stycznia 2010
VII Muzyczny Slam Poetycki
Zanim spaliła się Jadłodajnia Filozoficzna udało nam się zorganizować 6 Muzycznych Slamów Poetyckich. Imprezy te dedykowane były tym, którzy mają do przekazania światu „message”, a sceny i publiczności potrzebują jak wody i tlenu. Oprócz Mateusza Andały, który po wygranej w Jadłodajni Filozoficznej, zaczął seryjnie wygrywać Slamy w Powiększeniu, na scenie na Dobrej 33/35 pojawili się muzycy, którzy reprezentowali bardzo różnorodną paletę dźwięków. I tak gościliśmy Pawła Uszyńskiego i jego Elektrolirykę, swoją psychotyczną ilustracje do wierszy przedstawił s8n, laptopowa połowa I Draw Demise, do wierszy w rytm minimal techno grał też Michał Wolski. Na scenie pojawił się zespoł Eternal Students, [z takim instrumentarium jak flety słowackie, didgeridoo czy sitar], szansę dostał też Andrzej Woźniak, który choć na lirze korbowej grał dopiero od kilku miesięcy, na scenie w duecie z Maćkiem Łukowskim okazał się prawdziwym scenicznym wyjadaczem. Na ostatnim Muzycznym Slamie obok slamerów wystąpił anarcho-prześmiewczy duet „Chciałbym uczestniczyć wypowiedzią”, który w czasie swojego występu grał m.in. na plastikowych gitarach zabawkach.

Dziś jest mi niezmiernie miło, że VII Muzyczny Slam Poetycki powraca do Warszawy. Już 26 stycznia 2010 r. odbędzie się jego pierwsza odsłona w ŚNIE PSZCZOŁY przy ul. Inżynierskiej 3. Zapraszamy więc wszystkich szemranych warszawskich poetów i poetki, złodziejki alfabetów i lirycznych łamaczy damskich serc. Zasady i prawa się nie zmieniły. Każdy ma 3 minuty by w duecie z DJ Chemist [skre czuje poezję] przekonać publiczność, że słowa to kamienie a mikrofon to broń. Najlepszego slamera wybierze publiczność.

Zgłoszenia przyjmujemy TYLKO na miejscu do godziny 21:50 (pytaj o Kratkę przy barze)
Start PUNKTUALNIE o 22:00 (wodzi rej Pan Latawiec)
Wstęp wolny. Wyjście od 0 do 7 zł.
Nagroda? Open bar za 200 zł! + nagrody książkowe.
16:11, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 stycznia 2010
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Nie wiesz, co odpowiedzieć dziecku? Sprawdź na blogu
A dlaczego... ? Tak zaczynające się pytania często stawiają nam nasze pociechy. Mamy dobrą wiadomość dla rodziców, którzy bezskutecznie głowią się nad odpowiedziami. Na wiele z nich odpowiada dziennikarz naukowy Wojciech Mikołuszko na swoim blogu. Do stworzenia strony zainspirowała go zresztą ciekawość własnych dzieci.

Na blogu adlaczego.blogspot.com znajdziemy odpowiedzi na takie trudne pytania, jak to skąd się biorą zmarszczki, dlaczego płatki śniegu wyglądają jak gwazdki i z czego zrobione są paznokcie. A co na ten temat myślą dzieci? Zobacz:
14:11, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 stycznia 2010
Muniek: "Temu miastu szacunek się należy"
13:14, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 11 stycznia 2010
niedziela, 10 stycznia 2010
Orkiestra jest pełnoletnia!
W niedzielę po raz osiemnasty rusza finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncerty gwiazd, imprezy, happeningi - Warszawa pełną parą włączy się w zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci. Sprawdźcie, na jakie imprezy możecie się wybrać.

Niedzielny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na placu Defilad rozpocznie się o godzinie 14.00. Na scenie pojawi się wtedy Arka Noego. Później wystąpią między innymi..
10:40, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 stycznia 2010
wtorek, 05 stycznia 2010
dirty streets of Berlin 2009/201010:24, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 stycznia 2010
z szafy grającej pana Latawca

Poul Pavique Movement "Pub na Żytniej" - 28.04. 2009 - Akademik Party

Vespa "Już Wiem" - 31.12. 2009 - Cafe Zapata, Berlin.

11:01, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka