Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
sobota, 28 lutego 2009
tygodnia koniec i początek

Z Open Mic/Open Majkiem pierwszy raz zetknąłem się w San Francisco kilka lat temu. Dziś odkurzyłem stare taśmy video i wrzuciłem fragment tamtej imprezy na youtuba. Dawno chciałem to zrobić jednak dopiero pierwsza odsłona cyklicznego open majka na ul. Widok 8 sprawiła, że mi się w końcu zachciało. Warszawską imprezę uświetnił występ Bohdana Piaseckiego, najlepszego polskiego slamera  i pierwszego animatora tej dziedziny sztuki niezależnej w Polsce.

 


 

We wtorek wybrałem się na wernisaż wystawy "Fotograficzna poczta butelkowa". O całym projekcie pisałem już wcześniej , dlatego zwyczajnie wkleję fotkę i dodam, że więcej zdjęć można oglądać w Galerii Schody na Nowym Świecie 39 do 3 marca.

 

 

W środę odwiedziłem Muńka i jego pana w "Kamieniołomach", nowej/starej knajpie przy Krakowskim. O tych konszachtach z gwiazdą muszę na razie milczeć. Dlatego tylko foto. I link do mojego tekstu o dawnych i dzisiejszych "Kamieniołomach". Szczerze polecam tę knajpę! Ważniejsze jednak jest to, czy ktoś zaprzeczy, że Muniek jest najpiekniejszy?

 

 

W czwartek grupa promocyjna Eternal Students, czyli Latawiec Pan + Lenek Dziudziurudziu, zadebiutowała w Klubie 55, zorganizowalismy tam koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet. Choć zabrakło minimum 50 osób. Grzybobranie okazało się owocne w kilka zakręconych dźwięków i co lepszych fot. Jedna z nich:

 

 

W piątek w Hydrozagadce frekwencja już była prawie idealna. Maćko Korba grał zaś na lirze korbowej przepięknie. Fajne było też to, że tak on i jak i ja chcieliśmy wpisać na listę gości tego samego kolegę. Jaki ten świat mały. Do tego wniosku doszedłem już jednak w Galerii Schody

 

Gdzie warto iść w sobotę i niedzielę? Moje propozycje.

18:28, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lutego 2009
Polska Kronika Filmowa
22:27, jeanvaljean
Link Komentarze (4) »
piątek, 20 lutego 2009
tu zaszła zmiana

poniedziałek


wtorek


środa


czwartek


piątek

CDN..
20:21, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
niedziela, 08 lutego 2009
Remanent


Magazyn "Kwadrat" (grudzień i wrzesień 2008) zamieścił moje zdjęcia z Kambodży (niestety przez awarię laptopa tylko w rozdzielczości jaka mi się ostała, czyli blogowej), zdjęcia z Islandii
i tekst o Reykjaviku

oraz wychodzi, że mój pierwszy na papierze wiersz pt. "Żywot człowieka poczciwego".Na portalu TVN Warszawa pojawił się mój tekst o ostatnim Slamie,
a na youtubie nagranie z pierwszej rundy.
Tekst (wg naczelnego na 3+), występ na półfinał. Oceńcie sami.

00:22, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
niedziela, 01 lutego 2009
16 II - Elektro Slam Poetycki
Czyli jednodniowy festiwal słowa, obrazu i dźwięku wyzwolonego. Przyjdź pokrzyczeć na poetów lub sam zaprezentuj swoje wiersze przy trip-hopowych i electro-dubowych podkładach. Dla najlepszego twórcy przewidziano nagrody! Oprócz tego wpadnij do kotła filmowego i przekonaj się, czy tam też kręcą?

Elektroliryka i Slam Poetycki
Do tego wszystkiego zapraszamy na muzyczną podróż z Elektroliryką, czyli wierszami Kuby Przybyłowskiego, Kamili Janiak, Andrzeja Szindlera, Krzysztofa Bąka i Kasi Hagmajer podanymi z inteligentnymi housowymi rytmami. Nad taneczno-poetycką miksturą spróbuje zapanować Paweł Uszyński. Slam i after party poprowadzi pan Latawiec.

Plan Dnia:
20:00 – 20:40 – „Przepraszam, czy tu kręcą?” – pokaz najfajniejszych studenckich etiud filmowych, których nie znajdziesz na youtubie.

21:00 – koncert Elektroliryki Pawła Uszyńskiego - Elektroliryka to mikstura nowych elektronicznych brzmień i poezji. Twór wyrosły z potrzeby przerwania muzycznej i poetyckiej nudy. Próba sięgnięcia do mało rozpoznanych pokładów wrażliwości twórcy i odbiorcy. Kiepska prowokacja i niezły pomysł obok siebie. Zaproszenie do swobodnej gry. Do dobrej zabawy bez niepotrzebnego zadęcia. Do odważnego chłonięcia nowych wrażeń i do tańczenia wierszy.

22:00 – "ElektroSlam Poetycki" – Otwarty konkurs słowa mówionego. Wygląda to tak: my mamy nagrody i mikrofon, Ty swoje wiersze i 3 minuty by zaprezentować je publiczności. Ona zadecyduje, kto zgarnie całą pulę nagród. Nad podkładem trip-hopowym czuwać będzie Paweł Uszyński.

Zgłoszenia na slam: es.promogroup@gmail.com lub na miejscu przed imprezą.
Około północy: Akademik Party, czyli zakurzone piosenki z szafy grającej pana Latawca. Raczej po polsku i raczej do ostatniego gościa.

Imprezę organizuje nowopowstała grupa promocyjna Eternal Students.
Więcej info: 694811838. Na Facebooku jesteśmy
tu
16 II - Jadłodajnia Filozoficzna - ul. Dobra 33/35
bilet: 5zł


12:25, jeanvaljean
Link Komentarze (3) »
statystyka