Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
czwartek, 26 listopada 2009
Happening uliczny w dzień bez futra
Wykorzystują drastyczne zdjęcia pokazujące odarte ze skóry zwierzęta, szukają gwiazd, które mają ochotę ich wesprzeć. Wszystko po to, by odebrać klientów przemysłowi futrzarskiemu. Dziś obchodzimy "Dzień bez futra".

- Ciężko powiedzieć, czy nasze akcje przynoszą wymierne rezultaty - mówi Cezary Wyszyński z fundacji Viva Akcja dla Zwierząt. - Na pewno zmieniają świadomość ludzi i dostarczają im informacji. Nie możemy niczego zakazać, tylko powiedzieć, z czym wiąże się produkcja futer - dodaje.
10:19, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 listopada 2009
Ostateczny koniec klubów przy Dobrej 33/35
Wszystko, co dobre, szybko się kończy - mówi stare ludowe przysłowie. Skończyło się zagłębie klubowe przy Dobrej. Ci, co poszli pożegnać kluby, bawili się do białego rana, a ci, co przegapili ostatnią imprezę w Diunie, niech zobaczą, co stracili.

Powiśle zawsze miało szemrany klimat. Kluby przy Dobrej 33/35 też zresztą przeżywały swoje łobuzerskie dni. - Była straszna impreza, gdy chuligani wpadli z bejsbolami i rurkami do Jadłodajni - wspomina DJ Krzaku.
10:53, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 listopada 2009
Smaki świata w Warszawie

Tęsknisz za smakiem egzotycznych wakacji? W Warszawie jest wiele miejsc, które przypomną Ci nawet najdalsze wyprawy.

Kuchnie Świata to siec sklepów, w których znajdziesz  produkty przywiezione ze wszystkich kontynentów. Masz ochotę na słoweńska cukinie w marynacie? A może karaibski sos reggae? Codziennie śnisz o nowozelandzkim miodzie Manuka? To wszystko znajdziesz w sklepie Kuchnie Świata. W Warszawie są trzy: w Złotych Tarasach na ul. Złotej 59, w Arkadii na ul. Jana Pawła II 82 i w Skoroszach na ul. Gen. Sławoja-Składkowskiego 4.

Namaste India to sklep i restauracja, który specjalizuje się w indyjskim smaku. Oprócz ponad 30 indyjskich przypraw, można tam kupic żółtą fasole Mung Dal, brązową cieciorkę a nawet oryginalne kosmetyki prosto z Indii. W stolicy są dwa sklepy Nameste India. Pierwszy przy ul. Nowogrodzkiej 15, drugi na Starym Mieście przy ul. Piwnej 12/14

19 XI

15:22, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 listopada 2009
"Przebiegum Życiae" Piotr Czerwiński
Poważnie. Życie jest tak podstepne, że zabija w nas życie. Zmienia nas w ludzi, którymi nie jesteśmy. Każe nam robić rzeczy, których nienawidzimy. Każe nam uciekać od samych siebie.

W kogo się jeszcze nie zmieniłem? Czy byłem księciem i żebrakiem? Tak, byłem! Czy byłem silny, czy byłem słaby? Pewnie, że tak. Czy byłem chamem? Jasne, oczywiście. czy byłem dobrym człowiekiem?

Czekaj, niech się zastanowię. strona 272
12:34, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 listopada 2009
czwartek, 12 listopada 2009
Z Piłsudskim w nazwie
Choć Józef Piłsudski zmarł 74 lata temu, duch tego wielkiego Polaka nadal czuwa nad warszawiakami. Czy zastanawialiście się gdzie w stolicy można jeszcze spotkać marszałka?

W Sulejówku w rodzinnej willi Józefa Piłsudskiego powstanie multimedialne muzeum jego imienia o powierzchni 6000 metrów kwadratowych. Otwarte dla zwiedzających ma być do 2012 roku. Oglądać będzie można tam pamiątki po marszałku i archiwalne filmy.

Nie każdy wie, że popularne wśród warszawiaków  Pole Mokotowskie, to w rzeczywistości park im. Józefa Piłsudskiego.
Park od zawsze był łakomym kaskiem dla developerów, jednak cały czas dzielnie się broni i pozostaje jednym z najlepszych parków spacerowo wypoczynkowym w Warszawie. Czyżby dzięki marszałkowi?

Klub sportowy "Orzeł" im. Józefa Piłsudskiego powstał już w 1922 roku. Jego działaczami i zawodnikami od zawsze byli mieszkańcy Grochowa, którzy wyrośli w atmosferze walki o niepodległą Polskę. Wybór patrona był wiec oczywisty!

Marszałkowi co ciekawe, nie udało się jeszcze patronować żadnej ulicy w Warszawie. Może dlatego, że doczekał się już dwóch pomników w centrum stolicy a do tego patronuje najbardziej reprezentacyjnemu placowi w Polsce.

16:15, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 listopada 2009
sobota, 07 listopada 2009
Warszawa obchodzi urodziny
Był wtorek, 6 listopada 1951 roku. Godzina 14.00. Z taśmy montażowej hali numer 1 żerańskiego FSO zjechała pierwsza Warszawa o numerze rejestracyjnym APR 764.

Pięć dni później o tym wydarzeniu towarzysz Stalin w zakładowym biuletynie FSO pisał: "Dumnie spływąjaca z taśmy transportera Warszawa M-20 to nasze wspaniałe zwycięstwo nad ciemnymi siłami imperializmu".
17:37, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 listopada 2009
Idealny warszawski profesor
Charyzmatyczny, przystojny, wysportowany, powinien posiadać motor i opowiadać z pasją - jakie cechy powinien mieć profesor zgodnie z marzeniami warszawskich studentów? O zawodzie wykładowcy opowiadał w studiu "Rytmu Miasta" prof. Jerzy Bralczyk.

- W moim wieku każdy sport jest już ekstremalny. Nawet chód na pięć kilometrów - ironizuje prof. Jerzy Bralczyk.
21:43, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka