Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
czwartek, 24 listopada 2011
Tak wygląda moje miasto nocą

Tagi: Warszawa
23:43, jeanvaljean , Zdjęcia
Link Komentarze (2) »
niedziela, 20 listopada 2011
Radio Przeciąg "15 urodziny Czarnego"

Tym razem w Radiu Przeciąg gawęda. Słuchowisko w sam raz na niedzielny wieczór. Wydawnictwo Czarne obchodziło w Warszawie swoje 15 urodziny. Z tej okazji w klubie Powiększenie spotkali się czytelnicy, miłośnicy, tego, moim zdaniem, najfajniejszego wydawnictwa w Polsce. Nie zabrakło oczywiście Andrzeja Stasiuka. W sobotę 19.11. 2011 razem z Moniką Sznajderman opowiadał jak to było, dawno dawno temu, na samym początku. Pytania zadawał Krzysztof Varga. Posłuchajcie. Oto Radio Przeciąg odcinek 2:

Odcinek 2: Andrzej Stasiuk na urodzinach Czarnego by radioprzeciag

W dzisiejszym odcinku to niejedyne atrakcje. W piątek, 18.11. 2011, również w Powiększeniu, Andrzej Stasiuk czytał Tygodnik Powszechny, a akompaniował mu Mikołaj Trzaska z zespołem. Koncert nagrałem bez zgody zespołu, dlatego wrzucam tylko ostatnią piosenkę. Gdyby ktoś chciał mieć cały koncert, chętnie wymienię się na inny bootleg.

 

Jeżeli komuś mało Stasiuka w stolicy, polecam moją rozmowę z panem Andrzejem z 10 stycznia 2011 r dla Tvnwarszawa.pl. Wywiad przeprowadziłem w Wołowcu, jednak było głównie o Warszawie.

ROZMOWA Z ANDRZEJEM STASIUKIEM

czwartek, 17 listopada 2011
Radio Przeciąg odcinek 1

Po 11 listopada wciąż kotłuje mi się w głowie. Ten dzień uświadomił mi, że tak po lewej, jak i prawej stronie istnieje ogromna dawka nienawiści i że nikt, powtarzam nikt, nie ma wiecznego monopolu na dobro i pokój. To sprawiło, że zapaliła mi się pierwsza czerwona lampka. Druga zapaliła mi się, gdy zorientowałem się, że w swoim dyktafonie mam nagranych ponad 100 rozmów, moich monologów, czy wypowiedzi różnych ludzi (bez obaw monologów publikował nie będę). Trzeci punk zapalny pojawił się, gdy poczułem jak bardzo brakuje mi słuchowisk radiowych. Był czas w moim życiu, że nagrywałem audycje w radiu, bo nie mogłem ich słuchać w szkole. To nie były stare kombatanckie dzieje, pamiętacie Info Radio? Kochałem te audycje!

Właśnie dlatego, gdy sobie to wszystko uświadomiłem, postanowiłem stworzyć na blogu tag: Radio Przeciąg. Będę tu publikował ciekawe wg mnie dyskusje ze świata pewne sztuki, historii, polityki i wszystkiego co uznam za godne uwagi. Na początek "Warszawa dwóch powstań" spotkanie pt. "Dmowski a sprawa żydowska. Czy jest możliwa wspólna, polsko- żydowska ocena historii?". Za mikrofonami: dr Mikołaj Mirowski historyk, członek Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej, członek Krytyki Politycznej; dr Piotr Gontarczyk - historyk, publicysta, politolog, a także korporant. Spotkanie poprowadził Dawid Wildstein, a wszystko odbyło się 17 listopada 2011 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego. Posłuchajcie:

Odcinek1 Roman Dmowski by radioprzeciag

Niestety jest tu nagrana tylko pierwsza godzina rozmowy (pechowo skończyło mi się akurat miejsce na dyktafonie, nigdy jeszcze nie opróżnianym - czyżby 4 czerwona lampka?), a dyskusja trwała półtorej godziny z hakiem. W nagranej części takie rzeczy jak: Kim był Roman Dmowski? Jak pamiętać o osobie, która ma niezaprzeczalne zasługi dla polskiej niepodległości, a jednocześnie przyczyniła się do powstania parszywych klisz antysemickich? Dlaczego nie należy burzyć pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie? Pojedynek na cytaty z Romana Dmowskiego i wiele wiele innych bardzo ciekawych myśli.

niedziela, 13 listopada 2011
"Czego innego wypatrując w dali"
18:00, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka