Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
poniedziałek, 31 marca 2008
01.04. Akademik Party Proudly Presents:

MEBLE

W składzie najbardziej prawdopodobnym:

Paweł Dunin-Wąsowicz - voc, g
Zuzanna Wrońska - kbds, voc
Jan Piętka - bg (ex Pustki)
Grzegorz Śluz - dr (Pustki)
Adaśko Wasilkowski - g (Joanna Makabrescu, Buzu Squat, Diuna)

Meble - zespół powstały w 1998 r. wskutek parcia Pawła Dunin-Wąsowicza na nagranie swoich piosenek. Nazwę przybrał po zebraniu się skrzykniętych muzyków w swarzędzkim studiu Czad, kiedy przybyli zobaczyli, że w mieście tym na każdym niemal budynku widnieje szyld Meble (na budynku studia również). Piosenki Mebli wydawane były później na kasetach i płytach (składanki i nie tylko) dołączanych do pisma "Lampa i Iskra Boża" i jego następcy - miesięcznika "Lampa". Z roku 2000 pochodzi jedyny radiowy przebój Mebli "Najfajniejsi na świecie", który grywała ówczesna Radiostacja. Piosenka ta omawiała problem nieszczęśliwej miłości ochroniarza i kioskarki na strzeżonym osiedlu. Inne utwory także dotyczyły problemu fajności ("Policja mody") albo związku fajności i zdolności kredytowej ("Jutro wszyscy będą szczęśliwi"). W sierpniu 2007 zespół nagrał sobie parę nowych piosenek, z których jedna zdezaktualizowała się niemal natychmiast ("Taśmy prawdy"), ale za to inna wpisuje się w jego profil liryki ekonomicznej ("Pięć złotych"). W piosenkach można wyróżnić nurt liryczny oraz satyryczny (Pedofil antyfaszysta, Ballada o róży Anglii, Ballada o dwóch wieżach, Piskorski), ale utwory z tego drugiego nurtu raczej nie są wykonywane na koncertach, bo mają za długie teksty, których nie warto uczyć się na pamięć. Ponadto PDW uchodzi za najgorszego gitarzystę w mieście, śpiewa też słabo. Kompozycje składają się maksymalnie z 4 powtarzanych w kółko akordów, refreny zdarzają się nieczęsto.

Zespół Meble koncertuje sporadycznie, nie częściej niż raz do roku - głównie w Warszawie (CSW, CDQ, Nova, Supernova, Punkt), nagrywa zrzadka, a skład ma dość płynny. Brzmieniem odwołuje się do polskich kapel "alternatywnych" z lat 80. (gitara + klawisze + saksofon) do tego stopnia, że kiedyś na pewnej dymówce PDW był przekonany, że puszczają mu Sztywny Pal Azji albo Chłopców z Placu Broni, a okazało się niestety, że to były Meble. Nagrania Mebli ukazały się - oprócz kaset i płyt dołączanych do Lampy - na składankach tribute to Partia, Kryzys i Broniewski.

Jako support wystąpią Zuzanna i Basia Wrońskie czyli zespół: BALLADY I ROMANSE.

A po koncertach kolejna już impreza z cyklu: polska młodzież tańczy przy (głównie) polskich piosenkach. Nie odpuścimy nikomu, nawet diDŻejowi!, dozwolone domaganie się ulubionych melodii i donoszenie własnych płyt! [oczywiście tylko godnych akademickich imprez!]

Start godzina: 20:00
Jadłodajnia Filozoficzna
ul. Dobra 33/35
"zaprasza Pan Latawiec"

11:07, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 marca 2008
5 lat później

czyli 5-lecie slamu w Polsce

17:11, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 marca 2008
statystyka