Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
poniedziałek, 22 czerwca 2009
V Muzyczny Slam Poetycki
To już ostatni przed wakacjami slam w Jadłodajni Filozoficznej. Tym razem przed pojedynkiem na słowa zaprezentujemy filmy z serii „Przepraszam, czy tu kręcą?”, a tuż po (około 22), uczestnicy slamu poetyckiego (zgłosić może się każdy: latawiecpan@gmail.com) powalczą o nagrodę ufundowaną przez Radio Kampus. Zasady są proste, jak zwykle każdy poeta, tekściarz, raper, każdy kto ma coś do powiedzenia, dostanie do swojej dyspozycji scenę i mikrofon na minimum 3 minuty. By zwyciężyć musi zawładnąć umysłami mieszkańców Jadłodajni, to oni wybiorą najlepszego slamera tego wieczoru.

 

Za psychotyczną ilustrację dźwiękową niedzielnego slamu będzie odpowiedzialny s8n - laptopowa połowa I Draw Demise, projektu dwóch dewiantów z Pankratz i Potty Umbrella. 

28.06 - Plan Gry:

 

20:00 - „Przepraszam czy tu kręcą” - 12 spotkanie w ramach cyklu to przede wszystkim premierowy pokaz nowego filmu Michała Bilińskiego. Jak do tej pory nakręcił cztery filmy. Zobaczymy wszystkie.

 

Pierwszy - pastisz kina grozy "Troglodytus Pigmeus" - zdobył w 2004 roku nagrodę publiczności na warszawskim Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Amatorskich i Niezależnych "Jutro Filmu".
Rok później na przegląd trafiła druga jego produkcja – "Wstecz".

"Teraz Polska" - historia trzech skinheadów - pokazywana była już podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie kina niezależnego, gdzie otrzymał za ten film honorowe wyróżnienie. Filmem „Teraz Polska”, Michał Biliński zdobył na festiwalu Skoffka nominacje w kategoriach: reżyseria, montaż, scenariusz, zdjęcia, najlepszy film, na warszawski festiwal kina niezależnego OSKARIADA, gdzie przyznano mu prestiżową nagrodę Offskara 2007(montaż), podsumowującą cały rok kina niezależnego polskiego.

Ubiegłej jesieni zakończyły się zdjęcia do filmu pt. "Zły". Film opowiada historię 17-latka, który zostaje pobity na ulicy, walczy w szpitalu o życie. Film jest oparty na prawdziwej historii z młodości autora. Film zostanie wysłany na festiwale filmowe w Polsce i za granicą.

W niedzielę 28.6 o 20:00 w Jadłodajni Filozoficznej odbędzie się jego premierowy pokaz.
Zobaczymy również filmy "Teraz Polska" oraz "Jacek" - dokument wyreżyserowany przez Katarzynę Jungowską, którego Michał był montażystą.

22:00 – Muzyczny Slam Poetycki feat s8n - laptopowa połowa I Draw Demise.
Jadłodajnia Filozoficzna

ul. Dobra 33/35

28.06. godz. 20:00

wjazd for free!

12:04, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2009
Polak: "Zrobiłbym tu Amsterdam"
"Chcę Ci dać prawdziwy szach mat" śpiewa w pierwszej piosence swojej najnowszej płyty "Cyfrowy styl życia" Sidney Polak. W rozmowie z TVN Warszawa przyznał, że nie wie, czy płyta, na którą czekaliśmy aż 5 lat, jest lepsza od poprzedniczki.Gdy poprosiłem, byśmy o Warszawie porozmawiali w miejscu dla niego szczególnym, bez zastanowienia rzucił: „Chomiczówka. Boisko przy Conrada 5”.

Na miejsce podjechał skuterem, któremu poświęcił na „CSŻ” jedną z piosenek. Zeskakując z maszyny zażartował „To co? wyciągaj browary!”.........
11:09, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
niedziela, 14 czerwca 2009
"Pijani bogiem" Max Cegielski

"Z dachu, gdzie rozmawiałem z Sainami, widać śmigające po niebie latawce – to ulubiona zabawa dzieci we wszystkich biednych regionach świata. W Afganistanie za czasów reżimu talibów była ona zakazana jako niemoralna, w Pakistanie zaś często się jej urzędowo zabrania, ponieważ latawce powodują wypadki. Do ich puszczania chłopcy używają mocnych, metalowych żyłek, tak ostrych, że przecinają zwisające bezładnie przewody elektryczne lub zaplątują się w kable, powodując spięcia. Władze Pendżabu nie są w stanie zapanować nad nielegalnym poborem mocy i amatorsko zakładanymi instalacjami, łatwiej więc zakazać latawców, co i tak niczego nie zmienia." strona 24

12:10, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 01 czerwca 2009
no pain, no game

"że przyjemnością ból tak często staje się" foto: Lulu
13:33, jeanvaljean
Link Komentarze (2) »
statystyka