Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
piątek, 28 czerwca 2013
Z łódki na herbatkę, czyli jak prezydent wyszła do ludzi

Herbata z mieszkańcami Bemowa, sprawdzanie wałów przeciwpowodziowych, czy oglądanie pękniętej rury - to tylko część akcji Hanny Gronkiewicz-Waltz po tym jak referendum w sprawie jej odwołania stało się realne. Prezydent z dnia na dzień zaczęła być częściej obecna w mediach, a na facebooku zaczęła pisać o swoich działaniach w pierwszej osobie. 

- Referendum, choć dopiero przed nami, a już przynosi efekty - skomentował Maciej zdjęcie, na którym Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na publicznej siłowni w czasie swojej gospodarskiej wizyty na Bemowie. Zmiana wizerunku prezydent to pierwsza strona medalu. Druga to wciąż zdecydowanie negatywne komentarze na forum tvnwarszawa.pl. Internauci krytykują, że picie herbaty z mieszkańcami bloku przy ul. Sucharskiego to "polityczny PR", "propaganda przypominająca erę Gierka", czy zwykła "gra pod publiczkę".

"Czy Pani się na tym zna?"

Przypomnijmy jednak, że jeszcze do niedawna przeciwnicy prezydent mówili, że "jest odklejona od rzeczywistości", a problemów miasta nie tłumaczy osobiście, ale przez rzeczników prasowych. Ta krytyka, razem z rosnąca liczbą podpisów pod referendum w sprawie jej odwołania, sprawiły, że Hanna Gronkiewicz-Waltz "wyszła do ludzi”. To co do niedawna było niemożliwe, stało się faktami.

I tak prezydent zaczęła "mówić ludzkim głosem". - Wraz ze strażą pożarną sprawdzam stan wałów przeciwpowodziowych w związku z podwyższonymi stanami wody na Wiśle – napisała na znanym portalu społecznościowym i dodała zdjęcie, na którym widać jak zza mostka kapitańskiego obserwuje Wisłę i stan wałów. Internauci jednak i w tym przypadku okazali się bezlitośni. - Stan wałów, to trzeba sprawdzać w Ratuszu - zakpił Jacek. - Czy Pani się na tym zna? - zapytał Mieczysław. Odpowiedzi nie poznaliśmy, ale już kilka dni później Hanna Gronkiewicz - Waltz pojawiła się obok pękniętej magistrali, która pozbawiła wody 100 tys ludzi w dzielnicach Włochy i Ursus. Zanim pojawiła się groźba referendum, do takich wizyt nie dochodziło.

"Puk, puk. Kto tam?"

Ostatnim jak do tej pory krokiem ku "ociepleniu wizerunku" prezydent było spotkanie na Bemowie przy herbacie z mieszkańcami Bemowa. Hanna Gronkiewicz-Waltz miała pukać od drzwi do drzwi i przez 3 godziny rozmawiać z ludźmi o nowych cenach za wywóz śmieci i zasadach ich segregacji. W czasie swojej wizyty wypróbowała również jak działa miejska publiczna siłownia na jednym z podwórek. Zdjęcie ćwiczącej prezydent od razu zrobiło furorę w Internecie. – Najpiehw bajceps, a potem dziesięć długości khaulem po Tohuńskiej – taki ironiczny podpis znalazł się na zdjęciu z siłowni, ledwie kilka godzin po tym jak fotografia trafiła do internetu.

Jakie kolejne akcje zaplanowała prezydent na najbliższe tygodnie? Tego rzecznik Ratusza - Bartosz Milczarczyk – nie chciał nam zdradzić, ale zapowiedział kolejne wizyty gospodarskie. -  Spotkania informacyjne będą tak często jak tylko się da, ale nie zaniedbując obowiązków  – mówi rzecznik i zapewnia, że spotkania z warszawiakami to w przypadku Hanny Gronkiewicz-Waltz nic nadzwyczajnego - Była obecna na Nocy Pragi, Dniach Ursynowa, przekazuje budynki komunalne, czy ostatnio przedszkole na Targówku – mówi Milczarczyk, lecz nie dodaje, że wszystkie te wydarzenia miały miejsce w ostatnich tygodniach.

 

11:57, jeanvaljean
Link Komentarze (3) »
sobota, 15 czerwca 2013
Tkwarczeli

18:50, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 czerwca 2013
***

Wiśniówka z cytryną, jak landrynki z dzieciństwa w sklepie na Paca
Espresso z haszyszem jak Nirwana z kaset puszczanych przez brata
Papieros w kinie Sokół nie wróci, bo życia kolegium wciąż dusi i dusi
Pchły melancholii to bajka, co śni mi się gdy, bez puenty noce
zmieniają się w dni. Jeż ich na plecach to nie jest supełek,
fikołek niewinny, życiowy kundelek.

19:16, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka