Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
piątek, 28 sierpnia 2009
Sen w Warszawie
Choć Leonardo da Vinci sypiał po 15 minut co cztery godziny, nie każdy tak potrafi. Aby zdrowo się wyspać mężczyźni potrzebują siedmiu godzin i pięć dziesięciu ośmiu minut, kobiety zaś siedmiu godzin i dwunastu minut. Zdrowy sen to przecież podstawa dobrego samopoczucia, poza tym sen uspakaja, wzmacnia i zwalcza stres. Co jednak zrobić gdy mam problemy z zaśnięciem? Zanim wybierzemy się do lekarza, warto najpierw sprawdzić, czy problemem nie jest hałas. Mimo szybkiego życia w stolicy śpi się lepiej niż w Poznaniu czy Wrocławiu, tak wynika z badań. Warszawiakom walczącym z bezsennością pomocne będą jednak zatyczki do uszu. Takie kupimy w każdej aptece. Gdy jednak problemem nie jest hałas, najprawdopodobniej jest nim źle dobrane łóżko. Materac nie może być ani za miękki, ani za twardy. Zdrowy sen zapewni nam taki, który dopasuje się do ciała, a nie odwrotnie. Co jednak gdy wszystko to nie przyniesie ulgi? Warto wybrać się po radę do specjalisty z Poradni Zaburzeń Snu na ul. Sobieskiego 9 lub na przykład spróbować zmęczyć swoje ciało na intensywnej sesji jogi. Warto też zrezygnować z obfitych kolacji i włączyć Sen o Warszawie Czesława Niemena.

25.08. 2009

10:33, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 sierpnia 2009
trochę cudownie
25.08. 2009 r. Park Cytadela, Poznań.


28.07.2009 r. Uniwersytet Warszawski
09:54, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 sierpnia 2009
niedziela, 23 sierpnia 2009
Tutaj czas się zatrzymał
Warszawiacy żyją bardzo szybko. Jednak na mapie stolicy zostało jeszcze kilka miejsc, gdzie czas się wręcz zatrzymał. Ich atmosfera wciąż przyciąga zarówno stałych, jak i nowych klientów.

Restauracja Mozaika na Puławskiej 53 istnieje w tym samym miejscu od lat 60. Kolejne pokolenia warszawiaków.....

(F)
02:32, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 sierpnia 2009
czwartek, 20 sierpnia 2009
Od 109 lat szyją rękawiczki
Po wojnie kupowała tu rękawiczki Pola Raksa. Sprzedawał je Apolinary Kowalski. Pan Tomasz, wnuk Apolinarego, po dziś dzień szyje takie same rękawiczki na ul. Chmielnej 10. Przed wojną działało w Warszawie ponad sto takich zakładów. Dziś pozostały dwa. A wszystko zaczęło się w 1900 r.
 
Klientka: Miałam okazje tu zaglądać jako mała dziewczynka, jako dorastająca dziewczyna i jako poważna już kobieta.
 
W latach dwudziestych rękawiczki były nieodłącznym elementem stroju każdej damy. Dziś indywidualne zamówienia to rzadkość. Korzystają z tej możliwości nieliczni bo koszt wykonania takich rękawiczek na konkretna dloń to ponad 100 zł.
 
Halina Wołosowicz - klientka: Małe mam ręce w związku z czym tu mogę dobrać rękawiczki. Do tej firmy przychodzi się jak do przyjaciół.
 
Ceny gotowych rękawiczek zaczynają się już od 45 zł. Każda para jest unikalna. W prowadzeniu zakładu pana Tomasza wspiera jego córka Katarzyna. Może dzięki niej zawód rękawicznika w Warszawie wcale nie umrze? 

18 VIII 09 (F)
10:54, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 sierpnia 2009
V Windsurfingowe Mistrzostwa Dziennikarzy Hestia CupSopot 14 - 16 VIII 2009 r.
09:18, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 sierpnia 2009
Akademik Party still alive!

Objazdowa szafa grająca z hitami Pana Latawca powraca i otwiera przed wami archiwum piosenek zapomnianych, acz skrycie wciąż kochanych. Tym razem powrócimy do lat dzieciństwa i przypomnimy płyty The Pogues i polskie covery piosenek  Shane MacGowana. Jako, że wszystko co brzydkie jest piękne, będzie też kilka nigdzie nie puszczanych bootlegów T-Love, dużo hiphopu spod znaku Eldo i słowackiego ska zespołu Polemic. Latawiec zbierze też do kupy prawie wszystkie współczesne piosenki o Powstaniu Warszawskim, od WWO i Hemp Gru po Lao Che i zespół Iwona. Nie zabraknie też  tego co na Akademik Party było zawsze. Dużo Króla Popu, hymn Polski w wersji Kazika i Najsmutniejsza piosenka na koniec Krzysztofa Vargi. Smacznego.

18 sierpnia 2009
Jadłodajnia Filozoficzna
ul. Dobra 33/35
godz. 21:00, wjazd za free.


11:40, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 sierpnia 2009
Historyczne widowisko na Pradze

W piątek 7 sierpnia od samego rana na prawy brzeg Wisły pod most Śląsko Dąbrowski zjeżdżały ciężarowe Stary wypełnione 200-u kilogramowymi łodziami. Każda łódź ma pięć metrów długości i dwa metry szerokości. Niczym 65 lat temu na Pradze pojawiła się armia generała Berlinga, żeby przeprowadzić desant na Podzamcze.

Maciej Pawłowski zagrał żołnierza Ludowego Wojska Polskiego: Pierwszeństwo w odtwarzaniu powstańców mają grupy rekonstruktorów z Warszawy. Niestety ktoś musi też zagrać tę gorszą stronę

Przeprawić się przez Wisłę nie jest łatwo. Przekonali się o tym żołnierze w czasie Powstania Warszawskiego. Dziś zrobią to samo rekonstruktorzy, którzy do Warszawy zjechali z całej Polski.

Waldemar Wojciechowski prezes www.ltrh.pl: Powstanie Warszawskie ważne jest dla wszystkich Polaków. Nie tylko dla warszawiaków.

Z praskiej plaży w stronę Podzamcza wypłynęło sześćdziesięciu żołnierzy-aktorów w strojach z epoki. Część mundurów to oryginalne ubrania z okresu drugiej wojny światowej. Te nowsze jeszcze w piątek rano były poprawiane. Desant przeprowadzony został ośmioma łodziami. W wyniku ostrzału na drugi brzeg dopłynęły tylko dwie. Część wybuchła. Najlepszym punktem obserwacyjnym był most Śląsko Dąbrowski.

07 VIII 2009

13:14, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2009
Leżakowanie nie tylko dla przedszkolaków
Kawa, gazeta i środek wakacji. Czegoś brakuje? Pasowałby jeszcze leżak lub ewentualnie hamak. "Rytm Miasta" ruszył na poszukiwanie miejsc, gdzie leżakuje się najlepiej.

Kafka na Powiślu to jedna z pierwszych kawiarni w stolicy, gdzie do kawy w zestawie zaczęto dodawać leżak. Kafka to też kawiarnia, która uratowała przed przemiałem niejedna książkę....
10:14, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
statystyka