Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
środa, 31 sierpnia 2011
"Ursynów nie jest warszawską sypialnią jak Białołęka"
Kiedy jego dzielnica się rodziła toczył na jej budowie wojny z chłopakami z ulicy Symfonii. Załapał się na modę na hip-hop, szerokie spodnie i bluzy z kapturem. Później zmienił je na garnitur i został reporterm TVN24 i "Faktów". I kronikarzem Ursynowa. Pytany, czy przeszło mu przez głowę, by się wyprowadzić Maciej Mazur odpowiada zdecydowanie: -Nigdy!Bartosz Andrejuk: Obok metra Stokłosy zapytałem o ulicę Wiolinową kilkanaście osób. Tylko dwie były mi w stanie powiedzieć, w którą stronę mam iść.

Maciej Mazur: Trafiłeś pewnie na przyjezdnych. Z drugiej strony to jest kłopot, który towarzyszy dzielnicy od urodzenia. Pamiętam, że jak w latach 80. przyjeżdżali do moich rodziców znajomi to trzeba było po nich wychodzić. Specyfiką lokalną starego Ursynowa jest to, że bloki mają adresy przy wewnętrznych uliczkach. To było zawsze przekleństwo taksówkarzy
22:34, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Lepiej patrz nam w oczy21:26, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Wschodni sposób przeżywania06:22, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 sierpnia 2011
Dom Sowietów03:04, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 sierpnia 2011
Warszawska Madison Square Garden
01:50, jeanvaljean , Filmy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 18 sierpnia 2011
Warszawskie donosy


- A na chuj to zdjęcie? - Zdzisław z Białołęki
środa, 17 sierpnia 2011
"Ukraine is far just like you are"
01:03, jeanvaljean , Zdjęcia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 sierpnia 2011
Ludzie bez facebooka15:54, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
czwartek, 11 sierpnia 2011
Kiszyniow vs Kiszyniow
Urocze, na zielonych wzgorzach rozlozone miasteczko, z ktorego zostalo jeszcze kilka sennych zaulkow, troche prostopadle przecinajacych sie uliczek. Jezeli swieci slonce, tona one w cieniu starych, rozlozystych wiazow, jesionow i kasztanow. Po obu stronach jezdni az gesto od bzow i jasminow, berberysu i forsycji. Idac tedy, widzi sie w glebi podworka, ogrodki, altanki i werandy, ukwiecone, cieple, zyczliwe.

Ryszard Kapuscinski "Imperium"

Kiszyniow, ach Kiszyniow! Biale blokowieska na zielonych wzgorzach. Widac je z polnocy, poludnia, ze wschodu i zachodu. Pietrza sie niczym skalne urwiska. Jasnieja w sloncu. Chwala geomentrii w rozfalowanym, nieregularnym pejzazu. Nie ma niczego wiekszego ani wyzszego w calej Moldowie. Gigantyczne nagrobkiwetkniete w urodzajna, pulchna ziemie. Kamienne tablice egalitaryzmu. Termitiery wszechswiatowego postepu. Nowe Jeruzalem w stanie smierci technicznej.

Andrzej Stasiuk "Jadac do Babadag"
10:30, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 sierpnia 2011
Misja Lampedusa zakończona


Dłuższa relacja z Lampedusy mam nadzieję na dniach. Teraz kierunek Lwów, Czerniowce, Kiszyniów, Naddniestrze, czyli wschodnia część wakacji.

Na wschód!


20:28, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka