Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
piątek, 26 września 2008
Mój pierwszy raz:

Gdy byłem młodszy każdy kolega o niej marzył. Nikt jednak nie potrafił jej sprostać, dlatego szybko się nią nudził i porzucał. Dopiero dziś przekonałem się, że coś co kiedyś wydawało się nieosiągalne, dostępne tylko dla ‘wybitnych’, tak naprawdę było zawsze w moim zasięgu. Tak umierają mity i symbole, a tak wyglądał mój pierwszy z nią raz:

http://www.youtube.com/watch?v=KxkkxWaOCrw
18:38, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 września 2008
z archiwum koncertowych bootlegów
Twoja ambicja zabija Ciebie
Oraz z tego samego koncertu "Telewizja"
http://pl.youtube.com/watch?v=yxzwDzX2q_E
16:43, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 września 2008
"Hymn demokratycznej młodzieży" Serhij Żadan
"Myślę, że chciała mi powiedzieć coś takiego - póki jesteś wolny, póki odpowiadasz za swoje czyny, póki nazywasz rzeczy po imieniu, nie ma co się bać życia, ono w pełni zależy od ciebie, w pełni się tobie podporządkowuje. Możesz przyglądać się mu z bliska i odchodzić od niego na dużą odległość, możesz je poganiać albo zatrzymywać. Wszystko w tym życiu zależy od ciebie, póki sam nie zależysz od nikogo. Natomiast jakakolwiek próba wybudowania murów obronnych, okopania się, zabezpieczenia swojego bytowania i stabilizacji zawsze prowadzi do utraty kontroli nad sytuacją, życie w tym wypadku wyślizguje się z rąk, niczym latawiec, i zostajesz sam na sam ze swoim strachem i niepewnością. Jakakolwiek próba zbudowania czegoś stałego w tym życiu z góry skazana jest na porażkę, to tak samo jak budować coś na środku szybko płynącej wody - woda i tak porwie twoje materiały budowlane, mijając cię chłodno i obojętnie. Zawsze masz wybór - albo łapać się przypadkowych pojedynczych gałęzi, które przepływają obok, i starać się je połączyć, i zatrzymać niepowstrzymany potok, albo poddać się mu, temu potokowi, pozwolić mu nieść się do przodu, czując, jak głęboka jest ta woda, a ten prąd - porywający, i rozkoszować się szansą przepłynięcia jeszcze kilku metrów razem z całą wodą tego świata. Dlatego że do końca dopłynie tylko ten, kto od początku nie bał sie utonąć, kto znajdował wielką miłość, kto czuł słodką radość, kto przeżywał prawdziwą rozpacz, to właśnie on dopłynie do końca. Oczywiście, jeśli nie odpadnie." str.169-170 
18:35, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 września 2008
9.09 - AKADEMIK PARTY

proudly presents:

**********************************************************************************************

SKLEROZA

 

Zespól rozprzestrzeniający się z siłą epidemii. Na warsztacie mają pieśni warszawskie, znane z wykonań Stanisława Grzesiuka, Mieczysława Fogga, Staśka Wielanka, ale też SKLEROTYCY nie myślą zamykać się w tej stylistyce i mają w zanadrzu kilka niespodzianek oraz plany na własny materiał.

 

W składzie:

Wojtek Szewko – bas, bandżo, wokal

Olek Orłowski – perkusja

Łukasz  Kurpiewski – trąbka

Mateusz Włodarczyk - kontrabas

 

http://pl.youtube.com/watch?v=96nJGFo5eJM
http://pl.youtube.com/watch?v=nSMVLc4OUI4

 

A po koncercie pierwsza w tym roku szkolnym impreza z cyklu Akademik Party. Tym razem będzie dużo podwórkowo-sztajerskich klimatów. Tak więc przygotujcie się na olbrzymią dawkę Trawnika, Szwagrakolaski, Grechuty, łobuzerskiego reggae, obciachowego rocka i rewolucyjnej zabawy!

**********************************************************************************************

"Zaprasza myster latawiec"

Jadłodajnia Filozoficzna

ul. Dobra 33/35

start: 20:30

bilety 7zł

niusleter: akademik.party@gmail.com


12:38, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka