Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
wtorek, 29 września 2009
Świat warszawskich kurierów
Czy słońce czy deszcz oni zawsze w pracy. Niestraszna im żadna pogoda. Warszawscy kurierzy rowerowi dzień w dzień spotykają się na ulicy Marszałkowskiej 111. Tu najczęściej od rana czekają na pierwsze zlecenia od dyspozytora.

W tym zawodzie liczy się spryt, odpowiedzialność i przede wszystkim szybkość. Przebijanie się przez zakorkowane centrum, użeranie z kierowcami aut i walka z czasem to dla kurierów chleb powszedni.
22:30, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 września 2009
Akademik Party proudly presents:
Nowy rok akademicki przywitamy w rytmach latino - przy hiszpańskim rocku, flamenco chill i reggaetonach. Latino Akademik Party uświetni występ młodego zespołu Adiós.Adiós to dźwiękowy eksperyment płynący prosto z serca. Rozbujany wehikuł, który pędzi ponad granicami geograficznymi i kulturowymi. Powstał z miłości do muzyki, jakiej próżno szukać w polskich sklepach i rozgłośniach radiowych. Zainspirowani twórczością takich artystów, jak Los de Abajo, Julieta Venegas, Cafe Tacuba, Huecco czy Juanes zapragnęli przeszczepić na rodzimy grunt ich dokonania, a przy tym stworzyć własną, oryginalną propozycję muzyczną.

bilet: 5 zł
11:31, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 września 2009
"Huta" Grzegorz Kopaczewski
"Nie żal mi inteligencji. Przede wszystkim tej sprzed lat. Całej tej zdeklasowanej klasy. Wiesz, czego mi najbardziej w nich brakuje? Co odbiera im wyraz i godność? Brak pieniędzy. Byli i są bez grosza przy duszy. Lekceważyli pieniądz, jednocześnie użalając się nad swoim ubóstwem. Nie potrafili zarabiać. Za tym idzie to zniewieścienie. I fizyczne kalectwo, kompleks dziecka specjalnej troski usprawiedliwiany pogardą dla sportu i fizyczności w ogóle. Mężczyzna bez pieniędzy, bez swojego przedsiębiorstwa to impotent. Gdy taki impotent zabiera się do budowania kraju, może mu wyjść tylko Polska. Nie wie o swojej impotencji, więc dziwi się, że fundamenty jego budowli kruszeją. A jest jeszcze impotent, który mówi o walce, ale który jej nie rozumie, bo nigdy nie walczył, nigdy się nie bił, nigdy nie grał w piłkę. To impotent najbardziej żałosny." strona 87
17:28, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 września 2009
piątek, 25 września 2009
SLAM IS NOT DEAD
VI Muzyczny Slam Poetycki powraca do Jadłodajni. Jeżeli piszesz wiersze, piosenki, aforyzmy, lubisz scenę, mikrofon lub po prostu zawsze marzyłeś o tym by być wokalistą ten wieczór dedykowany jest Tobie. Wystarczy, że się zgłosisz [latawiecpan@gmail.com] lub po prostu wpadniesz do Jadłodajni o godzinie 21:45. Zasady jak zwykle są trzy. Czytasz, recytujesz, śpiewasz tylko teksty swojego autorstwa, to raz. Dwa: masz na to 3 minuty. Trzy: najlepszego slamera jak zwykle wybierze publiczność. Nagroda będzie niespodzianką. Do wierszy przygrywać będzie projekt:

„Chciałbym uczestniczyć wypowiedzią”

Projekt na węch, oko i obraz przy czym język zakłada kamuflaż. Nie
wzbraniamy się przed nienawiścią, kompleksem i harcami przy domowym
zaciszu. Forma otwarta na tyle byś mógł poczuć, ale na noże jeślibyś
próbował zrozumieć. Kali łaska wyjeżdżamy ze skojarzeń, rozplątamy kosze
pełne świeżych malin, nabieramy wody w usta, nurzamy w ściółce
białoruskiej melancholii i szlacheckiego stajlu. Zwroty akcji,
nieplanowane rajdy po unerwionych miejscach, kuśtyki, paciorki i
pajacyki.

Michał Stankiewicz - trzy akordy na gitarę
Piotr Sułkowski – falset

www.alteryoutube.com

PLAN GRY:
21:00 – Chciałbym uczestniczyć wypowiedzią – solo
22:00 – SLAM + Chciałbym uczestniczyć wypowiedzią.

27 września 2009
Bilety: 5 zł
Jadłodajnia Filozoficzna
Ul. Dobra 33/35

10:56, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 2009
Przejedź się na ostrym kole
Na ulicach Nowego Jorku można go było zobaczyć już w latach 70-tych. W Warszawie pojawił się ponad 20 lat później. Sprawdźcie ostre koło, czyli rower, który składa się tylko z ramy, kierownicy, łańcucha, pedałów i dwóch kół.

Przerzutki, amortyzatory, a nawet hamulce amatorzy tych rowerów uważają za zbędne. Liczy się minimalizm.
10:54, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 września 2009
Tanie studiowanie w stolicy
Lada chwila rozpocznie się rok akademicki. Każdemu studentowi potrzebne są trzy rzeczy do szczęścia: tanie książki, tanie ksero i tanie jedzenie. Najlepiej by wszystko to było blisko kampusu uniwersyteckiego.

W naukowej księgarni im. Bolesława Prusa przy Krakowskim Przedmieściu 7 każdy student może wyrobić sobie kartę upoważniającą do całorocznej 7-procentowej zniżki na książki. Wystarczy okazać ważna legitymacje studencką.
10:19, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 września 2009
Najmilszy brzdąc w mieście
18:26, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 września 2009
Ekoauta wyjeżdżają na drogi
Samochód elektryczny to przyszłość motoryzacji. Na razie nie jest zbyt popularny, ale wkrótce może być, ponieważ do końca roku w Warszawie ma powstać 114 punktów ładowania elektrycznych aut.

100 kilometrów jazdy takim autem elektrycznym kosztuje tylko 3 zł. I choć w stolicy w tej chwili jeździ tylko kilka samochodów na prąd, możliwe, że już niedługo warszawiacy swoje spalinowe samochody będą przerabiać na elektryczne.
15:52, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 września 2009
I Ty możesz być gwiazdą musicalu
Co łączy Edytę Górniak, Roberta Janowskiego, Michała Milewicza? Wszyscy rozgłos i sławę zdobyli dzięki występom w warszawskim musicalu "Metro". Wkrótce odbędzie się casting do kolejnego dużego musicalu. Podpowiadamy jak zostać jego gwiazdą.

By osiągnąć sukces w tej dziedzinie sztuki, nie wystarczy świetnie śpiewać i tańczyć - trzeba tez być gotowym na trudny trening siłowy. Współczesny musical łączy ze sobą śpiewanie, balet, akrobatykę, sięga chętnie po rap jak i muzykę klasyczną.
17:58, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
statystyka