Kategorie: Wszystkie | Filmy | Oldies | Radio Przeciąg | Warszawskie donosy | Zdjęcia
RSS
czwartek, 29 października 2009
Jak zmierzyć inteligencję?
Propozycja pierwsza. Po Nowym Świecie od kilku lat krąży starszy pan, który proponuje przechodniom partyjkę szachów. Pokonać samego mistrza Traktu Królewskiego to wyznacznik niebywałej inteligencji. A spotkać go? Jeszcze większej.  
 
Propozycja druga. Opanowanie sztuki układania kostki Rubika to nie tylko oznaka dużej inteligencji, ale także świetna nauka koncentracji.
 
Propozycja trzecia. Ulubionym miejscem spotkań warszawiaków jest Rotunda, która jak wiadomo jest okrągła i odnalezienie się tam w tłumie ludzi wymaga wrodzonej inteligencji.
 
Propozycja czwarta. Parkowanie w Warszawie to nie byle wyzwanie. Znalezienie wolnego miejsca w godzinach szczytu to zadanie tylko dla najprzebieglejszych inteligentów.
 
Propozycja piata. Paradox Cafe przy ul. Jezierskiego 3/5 oferuje ponad 100 gier planszowych dla swoich klientów. Od Scrabble po GO i Mall of Horror. Nic tylko grać i rozwijać swoją inteligencję.

28 X 2009
 
17:22, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
wtorek, 27 października 2009
Słuchaj warszawskiego freestyle'u
"Rytm Miasta" wyzywał na pojedynek stołecznych raperów. Tematy losowali z kapelusza. Bez dubli i przygotować zaimprowizowali o Warszawie. Sprawdź z jakim efektem.

Rapu nie zabraknie także w środę w czasie akcji "Poezja jest fajna, bo wychodzi do ludzi". W jej ramach zaplanowano wiele nietypowych działań, które mają zwrócić uwagę na rangę poezji w naszym życiu.
22:33, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 października 2009
"Gesty" Ignacy Karpowicz

"Rzadko zdarzało mi się popełnić faux pas. Gafy nie są moją dobrą stroną, nie dlatego, bym zwracał szczególna uwagę na normy towarzyskie, bym tropił uchybienia. Zwykle mówią niewiele, banalne uwagi o pogodzie lub korkach ulicznych, chrząknięcia: na bankietach staram się ciągle jeść, dzięki temu nie muszę mówić. Na tej podstawie o n i  myślą, że jestem interesujący i inteligentny. Dowcipne, przyznaję, bowiem ja, spojrzawszy na siebie, doszedłbym do zgoła innych wniosków: że jestem głodny, na przykład." strona 190

 

10:15, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 października 2009
8 X - 15 X - Film Spring Open - Jurata 2009

fot. Jacek Szymczak
11:11, jeanvaljean
Link Komentarze (1) »
piątek, 16 października 2009
Berlin 2009foto: Großraum Dichten, Karl-Marx-Straße 141, Heimathafen Neukölln, Berlin
european slam poetry days 2009 pt2

BLY | Wideo w MySpace
10:48, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 października 2009
Rozpoczęło się wielkie święto kina
Blisko 250 filmów z 57 krajów świata będzie można obejrzeć na jednym z najlepszych festiwali filmowych na świecie. Znajdą na nim coś dla siebie filmów z różnych kontynentów, pełno- i krótkometrażowych, dokumentalnych i animowanych. Wszystkie je łączy tylko jedno: jakość. 25. Warszawski Festiwal Filmowy wystartował w piątek 9 października.

Festiwal jak co roku cieszy się ogromną popularnością. Na niektóre seanse bilety zostały już wyprzedane. Zobacz wrażenia pierwszych widzów festiwalu:
20:46, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 października 2009
Zobacz, jak powalić faceta
Duży dekolt, dobre auto, mocny charakter czy... cios poniżej pasa - tylko kobiety znają sposoby, jak skutecznie powalić mężczyznę. Mówiąc jednak całkiem poważnie, warto wiedzieć co zrobić, kiedy zaatakuje nas napastnik. Sprawdź!

Szkoła "Karate Stars" organizuje seminarium dla kobiet, na którym nauczą się skutecznie bronić. - Seminarium przeznaczone jest dla każdej z pań, niezależnie czy ma ona 10 lat czy 50 - mówi z uśmiechem Robert Moskwa, aktor i współzałożyciel szkoły "Karate Stars".
10:03, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 października 2009
Za kulisami Rytmu Miasta
22:35, jeanvaljean
Link Dodaj komentarz »
statystyka